Feature Winners: June 11 – 17, 2019

Accord, NY
(Mod) KYLE VAN DUSER
ACT Late Model Tour:
Thompson, CT  JIMMY HERBERT
Afton, NY
(Mod) BRETT TONKIN
Airborne, NY
(358 Mod) CHRIS RAABE
Albany-Saratoga, NY
(Mod) MIKE MAHANEY
All Star Sprint:  
Attica. OH (Fri.) KYLE LARSON
Eldora, OH (Sat.) RAIN
Zanesville, OH (Sun.) DALE BLANEY
Wayne Co., OH (Mon.) RAIN
ARCA:
Madison, IL (Fri.)  CHANDLER SMITH
ASCS 360 Sprints:
Aberdeen, SD (Fri.) SCOTT BOGUCKI
Rapid City, SD (Sat.) SCOTT BOGUCKI
Attica, OH
(LM) DEVIN SHIELS
BAPS, PA
(Thur.) RAIN
Bear Ridge, VT
(Sport Mod) KEVIN CHAFFEE
(Midget) WILL HULL
Bedford, PA
(LM) SCOTT HAUS
Bethel, NY
(BMS Mod) SKIP LA POLT
(Sport Mod) ED DACHENHAUSEN
(ATQMRA) JOEY BAILEY
(East Coast TQ) TYLER WAGNER
Big Diamond, PA
(358 Mod) RYAN GODOWN
Bowman-Gray, NC
(Mod) CHRIS FLEMING, JAMES CIVALI
Brewerton, NY
(Mod) TIM SEARS JR
Bridgeport, NJ
(Mod) DOMINICK BUFFALINO
Can Am, NY 
RAIN
Chemung, NY
(Sport Mod) CHARLIE SHARPSTEEN (2)
Claremont, NH
(Sport Mod)
Clinton County, PA
(LM) ANDREW YODER
Cornwall, ONT
(358 Mod) KYLE DINGWALL
Delaware Int., DE 
(Mod) JORDAN WATSON
(LM) DONALD LINGO JR
Devil’s Bowl, VT
RAIN
Elkins, WV
(Sport Mod) MIKE MURPHY
Eriez. PA
RAIN
ESS 360 Sprints:
Albany-Saratoga, NY (Fri.) JONATHAN PRESTON
Evans Mills, NY (Sat.) RAIN
Evergreen, PA
(Mod) MATT HIRSCHMAN
Five Mile Point, NY
(Mod)
Fonda, NY
 RAIN
Fremont. OH
RAIN
Fulton, NY
RAIN
Genesee, NY
(Thurs.) RAIN
Glen Ridge, NY
(Sport Mod)
Grandview, PA
(Tue., 358 Mod) RYAN WATT
(Sat., 358 Mod) DUANE HOWARD, CRAIG VON DOHREN
Granite State LM:
Groveton, NH (Sat.) JERRY DAVIS
Hagerstown, MD
(IMCA Mod) JERALD HARRIS
Hesston, PA :(Mod) MIKE ALTOBELLI (2)
Humberstone, ONT
RAIN
ISMA Supers:
Delaware, ONT (Sat.) RAIN
Jennerstown, PA
(LM)
Kutztown, PA
(SpeedSTR) MATT WESTFALL
Land Of Legends, NY 
RAIN
Lake Erie, PA
WEATHER
Latrobe, PA
(LLM) RUSSELL BAIRD JR
Lebanon Valley, NY (Mod)
PAUL GILARDI
(Small Block) BRETT HAAS
Lee, NH
(LM) BOBBY BAILLARGEON
LeMans 24 Hours:  
FERNANDO ALONZO, KOZURI NAKAJIMA, SEBASTIAN BUEMI
Lernerville, PA
(410 Sprint) CARL BOWSER
(Mod) MAT WILLIAMSON
(LM) MICHAEL NORRIS
Limaland, OH
(360 Sprint) JARED HORSTMAN
Lincoln, PA  
(410 Sprint) DANNY DIETRICH
(358 Sprint) TROY WAGAMAN, STEVE OWINGS
Lucas Oil LM:
Fayetteville, NC (Thurs.) KYLE BRONSON
Gaffney, SC (Fri.) MIKE MARLAR
Maryville, TN (Sat.) HUDSON O'NEAL
Mahoning, PA
(Mod) JOSH SCHERER
(LM) MIKE SWEENEY
Mercer, PA
RAIN
Merrittville, ONT
RAIN
Mohawk, NY
  RAIN
Monadnock, NH
(Sport Mod) TODD PATNODE
MRS Mod:
Claremont, NH (Fri.) MIKE WILLIS, JR
NASCAR: Newton, IA
(Xfinity) CHRISTOPHER BELL
(Trucks) BRETT MOFFITT
NEMA: Star, NH
(Lights) PJ STERGIOS
New Egypt, NJ
(Mod) MIKE BUTLER
New Smyrna, FL 
(LM)
NHRA: Bristol, TN
(Top Fuel) MIKE SALINAS
(Funny Car) BOB TASCA III
Ohsweken, ONT
(360 Sprint) CORY TURNER
Orange County, NY
(Mod) TOMMY MEIER
Oswego, NY
(Supermod) DAVE SHULLICK, JR.,
Outlaw, NY
(Mod) STEVE PAINE
Oxford Plains, ME
(LM)
PASS LM: Hermon, ME
Path Valley, PA
(Super Sportsman) STEVE WHARY
Patriot 360 Sprint:
Selinsgrove, PA (Sat.) JASON SHULTZ
Penn Can, PA
(Mod) ALAN BARKER
PPMS, PA
RAIN
Port Royal, PA
(410 Sprint) LUCAS WOLFE
Potomac, MD
(LM) DERRICK QUADE
POWRi Midget:
Belleville, IL (Wed.) RAIN
Brownstown, IN (Thur.) LOGAN SEAVEY
Jacksonvlle, IL (Fri.) LOGAN SEAVEY
Macon, IL (Sat.) RAIN
Lincoln, IL  (Sun.) RAIN
Race Of Champions:
Lake Erie, PA (Sat.) WEATHER
Raceway 7, OH
 (LM) DARRELL BOSSARD
Ransomville, NY
WET GROUNDS
Riverhead, NY
(Mod 300) KYLE SOPER
RumTown, NH
(Sport Mod)
Seekonk, MA
(LM) DAVID DARLING
Selinsgrove, PA
(LM) SCOTT HAUS
Sharon, OH
RAIN
SOS 360 Sprint:
Brighton, ONT (Sat.) CORY TURNER
Stafford Springs, CT
(Open Tour Mod) RYAN PREECE
(SK Mod) TODD OWEN
(LM) TOM FEARN
Stateline. NY
RAIN
Thompson, CT
(Sunoco Mod) MIKE CHRISTOPHER JR
Thunder Mountain, NY
RAIN
Thunder Road, VT
RAIN
Trail-Way, PA
(Super Sportsman)  JOEY BIASI
Tyler County, WV
(LM) TYLER THOMAS
ULMS LM: Dog Hollow, PA (Sat.) MAX BLAIR
USAC Sprint:
Grandview, PA (Tues.) BRADY BACON
Bridgeport, NJ (Wed.) JASON McDOUGAL
BAPS, PA (Thurs.) RAIN
Port Royal, PA (Sat.) TYLER COURTNEY
Weedsport, NY (Sun.) RAIN
USAC Silver Crown:
Williams Grove, PA (Fri.) BRADY BACON
USCS 360 Sprints:
East Alabama, AL (Sat.) JUSTIN BARGER
USLM LM:
Virginia MS, VA (Sat.) BRANDON OVERTON
Utica-Rome, NY
RAIN
Wall Stadium, NJ
(Mod) STEVEN REED
Weedsport, NY
  RAIN
Williams Grove, PA
(410 Sprints) FREDDIE RAHMER
Winchester, VA
(LM) JUSTIN WEAVER
Woodhull, NY 
RAIN
World Of Outlaw Sprints: Knoxville, IA
(Fri.) BRIAN BROWN
(Sat.) BRAD SWEET
Wyoming County, NY
RAIN