Feature Winners: June 21 – June 27, 2022

Accord, NY

(Mod) DANNY TYLER

ACT: Chaudiere, QUE

Afton, NY

(Mod)

Airborne, NY

(Sport Mod)

ARCA: Elko, MN

ASCS 360 Sprint: Odessa, MO

(Fri.)

(Sat.)

ATQMRA: Wall Stadium, NJ

Attica, OH
(410 Sprint) TJ MICHAEL
  (LM) RUSTY SCHLENK

Bear Ridge, VT

(360 Sprint)

(Sport Mod)

Bethel, NY

(Mod)

Big Diamond, PA

(358 Mod) NICK ROCHINSKI

Bowman-Gray, NC

(Mod)
Brewerton, NY
(Sport Mod) ALAN FINK
(Sport Mod) TONY FINCH

Bridgeport, NJ 

(Mod) RYAN GODOWN
(MASS 305 Sprints) CJ FAISION

Brockville, ONT

(358 Mod) CHRIS HERBISON

Chemung, NY

(Mod)

Claremont, NH

(LM) RICKY BLY

Clinton Co., PA

(305 Sprint)

Cornwall, ONT

(358 Mod)

Devil’s Bowl, VT

(Sport Mod)

DIRTcar Big Block Mod:

Albany-Saratoga, NY  (Fri.) MIKE MAHANEY

DIRTcar 358 Mod:

Mohawk, NY  (Thurs.) RAIN
DIRTcar LM: Summer Nationals
Springfield, MO (Tues.) BRIAN SHIRLEY
Quincy, IL (Wed.) BOBBY PIERCE
Lewistown, IL (Thurs.) TANNER ENGLISH
Pevely, MO (Fri.)
Pevely, MO (Sat.)

Eriez, PA

(LM)

Evans Mills, NY

(Mod)

Evergreen, PA

(Mod)

Five Mile Point, NY

(Tues., Mod) NICK ROCHINSKI

(Sat., Mod)

Fonda, NY

(Mod) BRIAN GLEASON

Freedom, NY

(LM) CHAD HOMAN

Fremont, OH

(410 Sprint) GREG WILSON
Granby, QUE (358 Mod) DAVID HEBERT

Georgetown, DE

(Mod) JORDAN WATSON

Glen Ridge, NY

(Sport Mod)

Grandview, PA

(358 Mod) BRETT KRESSLEY

Hagerstown, MD

(LM)

Hummingbird, PA

(LM)

Jennerstown, PA

(LM)
Kutztown, PA (Wed.) RAIN

Land Of Legends, NY 

(Mod) ALAN JOHNSON

Lebanon Valley, NY

(Mod) MARC JOHNSON

(358 Mod) KEVIN PETRUCCI

Limaland, OH

(360 Sprints) RANDY HANNAGAN

Lucas LM: Lernerville, PA

(Thurs.) MIKE MARLAR

(Fri.) MIKE MARLAR

(Sat.) TIM McCREADIE

Mahoning Valley, PA

(Mod)

Merrittville, ONT

(358 Mod) MAT WILLIAMSON

Monadnock, NH

(Sport Mod)

MSCS 360 Sprints: 

Terre Haute, IN (Fri.)

Haubstadt, IN (Sat.)

NASCAR: Nashville, TN

(Cup)

(Xfinity) JUSTIN ALIGAIER

(Truck) RYAN PREECE

NASCAR Mod Tour:

Riverhead, NY  (Sat.) KYLE SOPER

New Egypt, NJ

(Tues.) WEATHER

(Sat., Mod) LOUDEN REIMERT

NHRA: Norwalk, OH

(Top Fuel)

(Funny Car)

(Pro Stock)

(Pro Bike)
NRA Sprints: Davenport, IA (Fri.) CHASE RANDALL

Ohio Valley, WV

(LM)

Ohsweken, ONT

(360 Sprint)

Orange County, NY

(Mod) ANTHONY PERREGO

(358 Mod) ANTHONY PERREGO

Outlaw, NY

(

Oxford Plains, ME

(LM)

PASS LM: Seekonk, MA 

Path Valley. PA

(305 Sprint)

Patriot 360 Sprint:

Fonda, NY  (Sat.)

Penn Can, PA

(Mod)
* * * * *:* * * * * *

Pennsylvania Speedweek:

Williams Grove, PA (Fri.) ANTHONY MACRI

Lincoln, PA (Sat.) ANTHONY MACRI

BAPS, PA (Sun.)

Lincoln, PA (Mon.)
* * * * *:* * * * * *

Pittsburgh’s PPMS

(LM)

Potomac, MD

(LM)
POWRi Midgets: Charleston, IL (Wed.) CANNON MC INTOSH
Fayette County, IL (Thurs.) BRYANT WIEDEMAN
Lincoln, IL (Fri.) CANNON MC INTOSH
Macon, IL (Sat.) CANNON MC INTOSH
Jacksonville, IL (Sun.)

Raceway 7, OH

(LM)
Ransomville, NY (358 Mod) RYAN SUSICE

Selinsgrove, PA

(SLM) ANDY HAUS
(LLM) ANDREW YODER

Sharon, OH

(410 Sprint)
Skagit, WA: Gold Cup (Mon.) TYLER COURTNEY
(Thurs.) TIM KAEDING
(Fri.)
(Sat.,)

Skyline, NY

(SportMod)
Stafford Springs, CT
(SK Mod) RONNIE WILLIAMS
 
(LM) ADAM GRAY

Star, NH

(Ltd. Supermod)

(LM)

Thunder Mountain, NY

(Mod)
(358 Mod) JORDAN McCREADIE

Thunder Road, VT

(LM) STEPHEN DONAHUE

Tri City, PA

(410 Sprint)

(358 Mod)

URC 360 Sprint:

Big Diamond, PA  (Fri.) MARK SMITH

USAC Silver Crown:

Madison, WI  (Sat.) CJ LEARY

USAC Sprint:

Wilmot, WI (Sat.) RAIN

Angell Park, WI (Sun.)

USCS 360 Sprints:

Summerton, TN (Fri.) JOHNNY BRIDGES

Utica-Rome, NY

(Mod) TIM FULLER
(CRSA 305 Sprints) DARRYL RUGGLES

Virginia MS, VA

(LM)

VSS Sprint:

Dixieland, NC  (Sat.)

Wall Stadium, NJ

(Mod) TOMMY MARTINO JR

Waterford, CT 

(SK Mod)

(LM)

Wayne County, OH

(Sprint)

(LM)
Williams Grove, PA (358 Sprints) TYLER BREHM

Winchester, VA

(LM)

Woodhull, NY 

(Mod) BILLY VAN PELT

World Of Outlaw Late Models:

Pevely, MO (Fri.) DENNIS ERB

(Sat.) DENNIS ERB

Jacksonville, IL (Sun.)
World Of Outlaws Sprints: Brandon, SD (Wed.) SPENCER BAYSTON

(Thurs.) BUDDY KOFOID

(Fri.) CARSON MACEDO

(Sat.) SHELDON HAUDENSCHILD
Xtreme Sprints: Pevely, MO (Fri.) ALEX BRIGHT
(Sat.) JAKE SWANSON