Feature Winners: July 11  – July 17, 2023

Accord, NY

RAIN

Afton, NY

(Mod) BRENT TONKIN

Airborne, NY

(Sport Mod) FIRE SWAMP

Albany-Saratoga, NY

(Mod) RONNIE JOHNSON

ARCA: Newton, IA 

(Menard) LUKE FENHAUS

ASCS 360 Sprint:

Muskogee, OK (Fri.) RAIN

Locust Grove, AR (Sat.) RAIN

Bear Ridge, VT

(Sport Mod) MATT LASHUA

Bedford, PA

RAIN

Bethel, NY

(Mod) MIKE DUTKA

Big Diamond, PA

(Fri., 358 Mod) BRETT KRESSLEY

Bloomsburg, PA

(SpeedSTR) TIM BUCKWALTER
(STSS Sport Mod) PAULIE HARTWIG III

Bowman-Gray, NC

(Mod) JASON MYERS
(Mod) CHRIS FLEMING

Bridgeport, NJ 

(Mod) RICK LAUBACH

Brockville, ONT

(358 Mod) KALEN DRAPER

BRP Mod Tour:

Expo, OH (Thurs.) GARRETT KRUMMERT

Can Am, NY 

(358 Mod) BILLY DUNN

Clinton Co., PA

(410 Sprint) MARK SMITH

Cornwall, ONT

(Thur, 358 Mod) FELIX ROY

Delaware Int., DE 

RAIN

Devil’s Bowl, VT

RAIN

DIRTcar Big Block Mod:

Big Diamond, PA (Tues.) ANTHONY PERREGO

Weedsport, NY (Sun.) MAT WILLIAMSON
* * * * * * * * * *
DIRTcar LM Summer Nationals
Quinch, MI (Thurs.) RYAN UNZICKER
Hartford, MI (Fri.) RAIN
Oakside, OH (Sat.) ASHTON WINGER
Wayne County, OH (Sun.) KYLE MOORE
* * * * * * * * * *

Eldora, OH

410 Sprints

(Wed.) BRAD SWEET, RICO ABREU

Eldora Million

(Thurs.,) LOGAN SCHUCHART
(Fri., WoO) CARSON MACEDO
Kings Royal (Sat., WoO) DONNY SCHATZ
* * * * * * * * * *

Eriez, PA

RAIN

ESS 360 Sprint:

Freedom, NY (Fri.) JONATHAN PRESTON

Woodhull, NY (Sat.) ROBBIE STILLWAGGON

Evans Mills, NY

(Sport Mod) ANDRE ROGGIE

Evergreen, PA

RAIN

Five Mile Point, NY

(Mon., Mod) RAIN

Fonda, NY

(Sat., Mod) CODY CLARK

Genesee, NY

RAIN

Glen Ridge, NY

 RAIN

Grandview, PA

(358 Mod) MIKE GULAR
(MASS 305 Sprints) BRIAN CARBER
Granby, QUE (Mod)  DAVE HERBERT

Hagerstown, MD

(LM) GREGG SATTERLEE

Hidden Valley, PA 

(305 Sprints) JACOB BEGENWALD

Hummingbird, PA

RAIN

IndyCar

Toronto Grand Prix  (Sun.) CHRISTIAN LUNDGAARD

ISMA Supers:

Berlin, MI (Fri.) KYLE EDWARDS

 

(Sat.) MIKE ORDWAY, JR

Jennerstown, PA

RAIN

Knoxville, IA 

(410 Sprint) AUSTIN McCARL

(360 Sprint) CHASE RANDALL

Lancaster, NY

(Sport Mod) TONY CARBONE
(TQ Midget) ANDREW NYE

Land Of Legends, NY 

(Mod) ALEX PAYNE
Latrobe, PA RAIN

Lebanon Valley, NY

(Mod) JOHN VIRGILIO

(358 Mod) JOEY COPPOLA

Lee, NH

(LM) DEREK GRIFFITH

Lernerville, PA

(410 Sprint) BRANDON MATUS

(Mod) JEREMIAH SHINGLEDECER

(LM) COLTON FLINNER

Limaland, OH

(Sprint) LUKE GRIFFITH

Lincoln, PA 

(410 Sprint) FREDDIE RAHMER

(358 Sprint) LOGAN RUMSEY

Lucas LM:

Davenport, IA (Tues.) JONATHAN DAVENPORT

Wheatland, MO (Sat.) JONATHAN DAVENPORT

Mahoning Valley, PA

RAIN

Mercer, PA

RAIN

Merrittville, ONT

RAIN

Mohawk, NY

 (Wed., 358 Mod) TIM FULLER
MOWA 410 Sprints Lincoln, NE (Fri.)  PAUL NIENHISER

NASCAR: Loudon, NH

(Cup) MARTIN TRUEX JR

(Xfinity) JOHN HUNTER NEMECHEK

(Modified) JUSTIN BONSIGNORE

NEMA Midget:

Seekonk, MA (Sat.) AVERY  STOEHR

New Egypt, NJ

RAIN
New Hampshire Dirt (Midgets) SETH CARLSON
(SCoNE 360 Sprint) CHASE BRISCOE
New Smyrna, FL (LM) BRAD MAY

NHRA: Bandimere, CO

(Top Fuel) CLAY MILLICAN

(Funny Car) MATT HAGAN

(Pro Stock) TROY COUGHLINJR

(Pro Bike) GAIGE HERRERA

Ohsweken, ONT

(SoS 360 Sprint) MIKE BOWMAN
Orange County, NY (Mod) DANNY CREEDEN

Outlaw, NY

(Mod) BRADY FULTZ

PASS LM:

White Mt, NH JOHNNY CLARK

Path Valley. PA

RAIN

Pittsburgh’s PMS, PA

 RAIN

Penn Can, PA

RAIN

Port Royal, PA 

(410 Sprint) LOGAN WAGNER
(PASS 305 Sprints) KENNY HEFFNER

Potomac, MD

 RAIN

Race of Champions:

Chemung, NY (Sport Mod) SHAWN NYE

Raceway 7, OH

(LLM) BREYTON SANTEE

Ransomville, NY

(358 Mod) MAT WILLIAMSON

Seekonk, MA

(LM) CHARLIE ROSE

Sharon, OH

RAIN

STSS Mod:

Fonda, NY (Mon., Mod) MATT SHEPPARD
South Boston, VA (LMS) JACOB BORST
(LMS) CARTER LANGLEY
Southern LM Nationals: Beckley, Wv (Fri.) JIMMY OWENS
Rural Retreat, WV (Sat.) RAIN
SRX Series: Stafford, CT (Thurs.) DENNY HAMILIN
Thunder Road, VT (Fri.) FLOODING

Stafford Springs, CT

(Thurs., SK Mod) KEITH ROCCO

(Fri.) RAIN

Stateline, NY

RAIN
The Hill, PA (IMCA Mod) RODNEY MORGAN

Thunder Mountain, NY

(Mod) ERIC LEET

Tri City, PA

(410 Sprint) BOB FELMLEE

(358 Mod) NICK JOY
URC Sprints: Middletown, NY (Sat.) JORDAN THOMAS
* * * * * * * * * *

USAC:

Mid-America Midget Week

Meeker, OK (Tues.) RAIN

Beloit, KS (Wed.) BRYANT WEIDEMAN

Fairbury, NE (Fri.) LOGAN SEAVEY

Fairbury, NE (Sat.) TANNER THORSON
* * * * * * * * * *

USAC East Coast Sprint:

Kutztown, PA  (Wed.) CARMEN PERIGO

USCS 360 Sprint:

Travelers Rest, SC (Fri.) RAIN

Rome, GA (Sat.) RAIN

Utica-Rome, NY

(Mod) MATT SHEPPARD
(CRSA 05 Sprints) JORDAN HUTTON

VSS Sprint:

Shenandoah, VA (Sat.) JERALD HARRIS

Wall Stadium, NJ

(Mod) JIMMY BLEWETT

Waterford, CT 

(SK Mod) CORY DiMATTEO

(LM) ANDREW MOLLEUR

Waynesfield, OH

(Sprint)

Winchester, VA

(LM) KYLE HARDY

Woodhull, NY 

(Mod) JOE DGIEN
World Of Outlaws Sprint Cars: Attica, OH (Tues.) KYLE LARSON
Eldora, OH (Fri.) CARNSON MACEDO
(Sat., Kings Royal) DONNY SCHATZ

World Of Outlaw Late Models:

Junction City, KY (Fri.) MIKE MARLAR

Brownstown, IN (Sat.) RAIN

Wyoming Co., NY (Sport Mod)