Feature Winners: June 11 – June 17, 2024

Accord, NY   RAIN
Afton, NY (Mod) SHAYNE SPOONHOWER
Airborne, NY (Sportsman) JOEY SCARBOROUGH
Albany-Saratoga, NY (Mod) DON RONCA
(358 Mod) MIKE MAHANEY
* * * * * * * * * *
Appalachian LM Speedweek: Path Valley, PA (Tues.) RICK ECKERT
Selinsgrove, PA (Thurs.) RICK ECKERT
Bedford, PA (Fri.) RAIN
Lincoln, PA (Sat.) DYLAN YODER
BAPS, PA (Sun.) GREG SATTERLEE
* * * * * * * * * *
ASCS 360 Sprint: Texarkana, AR (Tues.) SAM HAFERTEPE JR
Sapulpa, OK (Thurs.) SAM HAFERTEPE JR
Colcord, OK (Fri.) SETH BERGMAN
Pocola, OK (Sat.) SETH BERGMAN
Bear Ridge, VT (Sport Mod) BOBBY CHAFFEE
(Midget) JUSTIN SHERIDAN
Big Diamond, PA (358 Mod) KEVIN BEACH
Bowman Gray, NC (Mod) TIM BROWN
(Mod)  JOHN HOLLEMAN IV
Brewerton, NY (Mod) JIMMY PHELPS
Bridgeport, NJ  Wednesday (Mod) BRIAN PAPIEZ
Saturday (Mod) SAMMY MARTZ JR
Brockville, ONT (358 Mod) KYLE DINGWALL
Brookfield, NY (Sportsman) BLAINE KLINGER
Can Am, NY  (358 Mod) DEREK WEBB
Chemung, NY Friday (Mod) ZACH KNOWLDE
Claremont, NH (Sport Mod) TYLER LEARY
Clinton County, PA RAIN
Cornwall, ONT (358 Mod) CAREY TERRANCE
* * * * * * * * * *
DIRTcar Summer Nationals:
Peoria, IL (Wed.) TYLER ERB
Kankakee, IL (Thurs.) RAIN
Tri-City, IL (Fri.) TYLER ERB
Fairbury, IL (Sat.) TYLER ERB
* * * * * * * * * *
Devil's Bowl, VT (Sport Mod) VINCE QUENNEVILLE, JR
Dominion, VA (CARS LM) BRENDEN QUEEN
Drummondville, QUE (Mod) FELIX ROY
ESS 360 Sprint: Evans Mills, NY (Sat.) DALTON ROMBOUGH
Evergreen, PA (LM) MIKE SWEENEY
Fonda, NY (Mod) STEWART FRIESEN (2)
Freedom, NY (LM) MIKE KNIGHT
Fulton, NY (358 Mod) TIM SEARS JR
Georgetown, DE CANCELLED
Glen Ridge, NY (358 Mod)  CARTER GIBBONS
Grandview, PA Tuesday (358 Mod) ERIC KORMANN
Saturday (358 Mod) BOBBY TRAPPER JR
Granite State LMS: Speedway 95, ME
Granby, QUE Mod) DAVID HEBERT
Hagerstown, MD (LM) KENNY HEFFNER
(305 Sprints) TAYLOR FARLING
(Super Sport) STEVE WILBUR
Hidden Valley, PA  RAIN
High Limit Sprint Cars: Eagle, NE (Tues.) KYLE LARSON
Iron Man LM Series: Williamsburg, OH (Fri.) ZACH DOHM
ISMA SuperModifieds: Lorain, OH  (Fri.) AJ LESELCKI
(Sat.) MOE LIGE
(Sat.) MARK SAMMUT
Wallingford, KY (Sat.) JOSH RICE
Knoxville, IA (360 Sprints) TASKER PHILLIPS
Kutztown, PA (SpeedSTR) TIM BUCKWALTER
Lancaster, NY (350 Super) GEORGE HELLIWELL
(Sport Mod) TONY CARBONE
Land Of Legends, NY  (Mod) MAT WILLIAMSON
Lebanon Valley, NY (Mod) BRETT HAAS
(358 Mod) ANDY BACHETTI
Lernerville, PA (410 Sprint) AJ FLICK
(Mod) REX KING JR
(LM) ALEX FERREE
Limaland, OH (UMP Mod) DILLON NUSBAUM
Lincoln, PA  (410 Sprint) CAMERON SMITH
Lucas LM Series: Smoky Mountain, TN (Fri.) RICKY THORNTON JR
(Sat.) BRANDON OVERTON
Mahoning Valley, PA (LM) BRIAN ROEMIG JR
(TQ Midget) JOSH PATERSON
Mercer, PA (410 Sprint) AJ FLICK
Merrittville, ONT (358 Mod) GARY LINDBERG
Mohawk, NY  (358 Mod) RYAN ARBUTHNOT
Monadnock, NH (Mod)
Must See Sprint: Plymouth, IN (Sat.)
* * * * * * * * * *
NARC 410 Sprints:  Fastest 5 Days In Sprints
South Oregon, OR (Wed.) TANNER HOLMES
Roseburg, OR (Thurs. ) COLE MACEDO
Cottage Grove, OR (Fri.) JUSTIN COX
Willamette, OR (Sat.) ROBBIE PRICE
Grays Harbor, OR (Sun.) DOMENIC SCELZI
NASCAR: Newton, IA (Cup) RYAN BLANEY
(Xfinity) SAM MAYER
(ARCA) CONNOR ZILISCH
NEMA Lite: Hudson, NH (Sat.) JOEY BAILEY
New Egypt, NJ (Sport Mod) STEVE DAVIS
(NEWS Sprints) MICK D'AGOSTINO
New Smyrna, FL (Mod) CODY STICKLER (2)
* * * * * * * * * *
Ohio Sprint Speedweek: Hilltop, OH (Tues.) DANNY SAMS III
Sharon, OH (Wed.)  DANNY DIETRICH
Muskingum, OH (Thurs.) DANNY SAMS III
Millstream, OH (Fri.) CAP HENRY
Chillicothe, OH (Sat.) DANNY SAMS III
* * * * * * * * * *
Ohsweken, ONT (360 Sprint) DYLAN WESTBROOK
Outlaw, NY (Mod) JEFF DAUGHERTY
Path Valley. PA (Legends Cars) SCOTT HOUDESHELL
Penn Can, PA RAIN
Pittsburgh’s PPMS (LM)
Port Royal, PA  (410 Sprint) JUSTIN WHITTAL
Potomac, MD RAIN
* * * * * * * * * *
POWRi Midgets: Illinois Speedweek
Cole County, IL (Thurs.) KARTER SARFF
Jacksonville, IL (Fri.) JACOB DENNEY
Macon, IL (Sat.) CANNON McINTOSH
Lincoln, IL (Sun.)
* * * * * * * * * *
Race Of Champions: Chemung, NY (Sat.) ZANE ZEINER
Raceway 7, OH (LLM) BREYTON SANTEE
Ransomville, NY (358 Mod) MAT WILLIAMSON
(LM) CHARLES SANDERCOCK
Riverhead, NY (Mod) JR BERTUCCIO
Seekonk, MA (LM) LUKE LEBRUN
Selinsgrove, PA (305 Sprint) MIKE MELAIR
Sharon, OH (Mod) ERICK RUDOLPH
STSS Mod Series: Devils Bowl, VT (Sun.) MARC JOHNSON
Spencer, NY (350 Super)
Stafford Springs, CT RAIN
Star, NH (LM)
Stateline, NY (LM) GREG OAKES
Thompson, CT (Open Mod) RONNIE WILLIAMS
(604 Mod) KEITH ROCCO
Thunder Mountain, NY (Mod) NICK NYE
Thunder Road, VT (LM) CHIP GRENIER
Tri City, PA (410 Sprint) JEREMY WEAVER
(358 Mod) ERICK RUDOLPH
Tyler County, WV (LM)
USAC Silver Crown: Port Royal, PA (Sat.) DAISON PURSLEY
* * * * * * * * * *
USAC National Sprint:  Eastern Storm
Grandview, PA (Tues.) BRIGGS DANNER
Bridgeport, NJ (Wed.) BRADY BACON
Big Diamond, PA (Thurs.) LOGAN SEAVEY
Williams Grove, PA (Fri.) KEVIN THOMAS JR
Port Royal, PA (Sat.) BRADY BACON
Kutztown, PA (Sun.) LOGAN SEAVEY
* * * * * * * * * *
USCS 360 Sprint: All-Tech, FL (Fri.) RYAN HARRISON
Norman Park, GA (Sat.) TERRY GRAY
Utica-Rome, NY (Mod) MATT SHEPPARD
Wall Stadium, NJ (Mod) ANDREW KRAUSE
Waterford, CT  (SK Mod) TODD OWEN
(LM) DOUGLAS CURRY
Wayne County, OH (LM)
Weedsport, NY Tuesday (Mod) MAT WILLIAMSON
(DIRTcar Sportsman) CODY McPHERSON
White Mountain, NH (LM) KYLE GOODBOUT
Williams Grove, PA (410 Sprint) TJ STUTTS
Winchester, VA (LM)
Woodhull, NY  (Mod) AJAY POTRZEBOWSKI
World Of Outlaw Sprint Cars: Knoxville, IA (Fri.) DAVID GRAVEL
(Sat.) COREY DAY
Wyoming Co., NY (Sport Mod)